Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie realizuje projekt skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców powiatu iławskiego pn. „Akademia Obywatelska – edukacja i aktywizacja społeczno-obywatelska osób z niepełnosprawnościami”. 

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej, świadomości ekologicznej i samoorganizacji obywatelskiej wśród 30 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców powiatu iławskiego, w okresie od sierpnia do grudnia 2021. Uczestnicy wezmą udział w działaniach realizowanych w ramach czterech modułów:PIERWSZA PUBLIKACJA GRUPY DZIENNIKARZY OBYWATELSKICH (materiał filmowy)

Niedawno  mieliśmy przyjemność przeprowadzić rozmowę z trenerem KKS „Jezioranki” w Iławie – Łukaszem Gurowskim, pracownikiem Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Dyscyplina sportowa, która była do niedawna identyfikowana z mężczyznami, znajduje swoich odbiorców wśród pań, nawet w bardzo młodym wieku. Zaciekawiła nas taka działalność, promująca jednocześnie Iławę pod kątem sportowym. Upatrujemy w tych działaniach także szansę dla nas – osób niepełnosprawnych. Mamy w swoich szeregach osoby chętne do gry w piłkę nożna. Uzyskaliśmy nawet deklarację przeprowadzenia z nami profesjonalnego treningu!
Posłuchajcie naszego pierwszego wywiadu:


PIERWSZY PODCAST GRUPY DZIENNIKARZY OBYWATELSKICH

Ogrom pracy, przygotowań i w końcu jest! Nasz pierwszy podcast!

Publikujemy długo oczekiwaną sondę uliczną, którą zapowiadaliśmy we wcześniejszych postach. Ciekawi byliśmy co ludzie myślą o Iławie i co chcieliby zmienić w naszym mieście? Zapraszamy Was do wysłuchania odpowiedzi mieszkańców.

Wydaje nam się, że temat zainteresuje również władze naszego miasta, a więc Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski- Łączy nas Iława.
Jeżeli do wypowiedzi w podcaście chcielibyście dodać coś od siebie, to zapraszamy do komentowania. Czekamy także na Wasze propozycje kolejnych tematów, którymi moglibyśmy się zająć!

Z drżeniem serca zapraszamy do słuchania! Aha, dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które zechciały z nami porozmawiać.


PUBLIKACJA TEKSTOWA: „IŁAWA W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU”

(tekst i link do MP3 w załączniku) – REPORTAŻ / ZDJĘCIA Z JARMARKU


Informacje dla zainteresowanych i zgłoszenia:

PSONI Koło w Iławie

Biuro Projektu, pok. 101 (I piętro)

Wiejska 2 D,  14-202 Iława

tel. 500 292 014