Dzienne Centrum Aktywności z wizytą na Dniach Otwartych WTZ

Pod koniec zeszłego tygodnia dużo się działo dla Uczestników zadania pn. „Dzienne Centrum Aktywności”- mieli oni okazję wziąć udział w Dniach Otwartych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie, które odbyły się 23 i 24 maja oraz wesprzeć duchowo Rajd Rowerowy organizowany po raz ósmy z okazji święta Króla Holandii i współpracy miast Tholen (Holandia)- Iława.

23 maja był Dniem Otwartym zarezerwowanym dla osób, którzy byli chętni poznać bycie Uczestnikiem WTZ „od kuchni”, czyli głównie młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. 24 maja Dzień był dostępny dla całej społeczności lokalnej, która chciała odwiedzić i poznać specyfikę pracy Stowarzyszenia. Dodatkowo można było podpatrzeć wyczyny „Master Chef of WTZ”- kulinarne zmagania holenderskiej delegatury.

Słów kilka o rajdzie organizowanym 25 maja: rozpoczął się chwilę przed godziną 13, lecz godzinę przed zgromadziliśmy się, aby poprzebywać nad iławskim Jeziorakiem. Ćwiczyliśmy poruszanie się na wózkach inwalidzkich w miejskich realiach oraz korzystając z dobrej, iławskiej pogody mogliśmy skosztować pierwszych w tym sezonie lodów.


Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wiejskiej Iława oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

         

Autor: Jarek Szramka