Pracownia gospodarcza zajmuje się pracami porządkowymi w terenie czyli grabieniem liści, zamiataniem dużych powierzchni, skrupulatnym odśnieżaniem w okresie zimowym. Zajmujemy się także pracami ogrodniczymi typu koszenie trawy połączone z jego pielęgnacją, przycinanie krzewów, drzew i żywopłotów, sadzenie drzewek. Wspieramy nasz WTZ w pracach konserwatorskich:

Składamy nowo zakupione meble i inne wyposażenie oraz dokładamy starań by były w jak najlepszym stanie technicznym służąc społeczności warsztatowej jak najdłużej. Z zaangażowaniem wykonujemy prace remontowe. Odpowiednio przygotowujemy i malujemy zarówno pomieszczenia jak i ogrodzenia oraz inne konstrukcje drewniane i metalowe. Jako wyzwanie traktujemy nadawanie „Nowego życia” starym meblom i innym wiekowym przedmiotom. Tworzymy z drewna brzozowego różnego rodzaju świeczniki, kompozycje naturalne, ozdoby użyteczne.

Dbając o równowagę w środowisku naturalnym zajmujemy się wytwarzaniem budek lęgowych dla owadów. Kształtujemy własną precyzję poprzez wytwarzanie wieszaków na medale.
Nie stronimy od nowych wyzwań