Zajęcia w pracowni multimedialnej prowadzone są za pomocą różnych metod i form pracy dostosowanych indywidualnie do uczestników w zależności od stopniaich niepełnosprawności oraz umiejętności pisania i czytania. W pracowni można nauczyć się praktycznej obsługi komputera, poznając system operacyjny i najważniejsze jego programy (edytory tekstu, programy do grafiki komputerowej), a także nauczyć się korzystać ze sprzętów peryferyjnych takich jak drukarka czy skaner.

Uczestnicy oswajają się z nowoczesną techniką i uczą jak praktycznie wykorzystać tę wiedzę w życiu codziennym. Obsługa komputera oraz umiejętność jego zastosowania zwiększa bowiem możliwość w funkcjonowaniu społecznym – porozumiewaniu się na odległość, aktywizację zawodową. Uczestnicy poznają wirtualny świat Internetu, uczą się korzystać z różnych wyszukiwarek, zakładają konta elektroniczne, wysyłają maile. W wolnych chwilach korzystają z gier komputerowych, które rozwijają spostrzegawczość, refleks, koncentrację, a przy okazji ćwiczą umiejętności manualne. Nabywają umiejetności praktyczne: wyszukiwanie elementów graficznych do plakatów, breloków kart okoliczniściowych.

CELE PRACOWNI:

  

W czasie zajęć w pracowni realizuje się wiele zadań praktycznych zaspokajających potrzeby administracyjne warsztatu, Koła PSONI, poszczególnych pracowni, a także uczestników, np.: