Pracownia rękodzieła to raj dla miłośników prac ręcznych. Tutaj można rozwijać swoje umiejętności i zdolności w zakresie szeroko rozumianej arteterapii i ergoterapii. Zajęcia ukierunkowane są na wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z zastosowaniem różnych technik artystycznych jak np.: quililing, origami, kusudama, haft matematyczny, wiklina papierowa, szydełkowanie, elementy florystyki, zdobnictwo, itd.

Do realizacji zadań wykorzystywane są takie materiały jak papier: bibuła, tektura, gazety, wycinanki, krepa, sznurek, taśmy, wstążki, kolorowe nici, wełna, drewno, korek, gips, drut, folia, płótno, masy plastyczne, farby, lakiery, szyszki, muszelki, ziarna, patyczki, słomki, oraz gotowe elementy zdobnicze: koraliki, aplikacje, sztuczne kwiaty itp. Zajęcia zawsze dostosowane są do indywidualnych możliwości uczestnika.

CEL PRACOWNI:

PRACE WYKONYWANE W PRACOWNI:

Ponadto, uczestnicy nabywają i rozwijają umiejętności wykonywania różnych czynności z zakresu życia codziennego, higieny osobistej, dbania o własny wizerunek i umiejętności społecznych jak np.: trening ekonomiczny, kształtowanie umiejętności społecznych i zawodowych.