Na pracowni stolarskiej zajmować się będziemy głównie obróbką drewna, wykonywania prac wykończeniowych, lakierowania i wykańczania gotowych wyrobów i ozdób z drewna, wypalanie w drewnie. Wykonywać będziemy prace z drutu przy wykorzystywaniu technik metaloplastyki (głównie wykonywane będą ozdoby użytkowe i przeznaczone na kiermasze Wielkanocne i Bożonarodzeniowe). Polegać to będzie na wykonywaniu z drutów o różnym przekroju ozdób w postaci zawieszek na klucze, drobnych ozdób kuchennych i użytkowych, koszyków i mis drucianych, ozdób ściennych i zawieszek przestrzennych.

Także w pracowni wykonywać będzie się ozdoby wystroju wnętrz z pozyskanych, przeznaczonych do zniszczenia materiałów wykonanych z blach, aluminium i innych pochodnych metali. Dzięki zajęciom w pracowni, uczestnicy zajęć będą mieli możliwość tworzenia prac od podstaw, ćwiczyć będą własną wyobraźnię i kreatywność w technikach łączenia różnych struktur metali i różnorodnych materiałów.

Uczyć będą się rozrysowywania szablonów, docinania wzorników i szablonów, będą wyszukiwali mogące posłużyć do dalszego wykorzystania inne posiadane elementy drewniane i metalowe. Uczestnicy zajęć będą nadal kontynuowali umiejętności przydatne poza warsztatem, radzenia sobie w dokonywaniu drobnych napraw, wykonywania prac porządkowych i gospodarczych.