Andrzejki ZR-T

W piątek 29 listopada 2019 r. zgodnie z corocznym zwyczajem odbyła się jedyna w swoim rodzaju Zabawa Andrzejkowa dla podopiecznych Zespołu Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. Była to ostatnia okazja do zabawy tanecznej przed rozpoczynającym się okresem Adwentu. Sala terapii grupowej dzięki dekoracji przygotowanej przez pracowników i wolontariuszy zmieniła się tego dnia w salę balową.

Cała impreza odbyła się w magicznym nastroju. Nie mogło zabraknąć  tradycji andrzejkowych, a wśród nich losowania cukierków z ukrytą wróżbą, ustawiania kolejno butów zgromadzonych od ściany do drzwi czy przekłuwania koła Andrzeja. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co czeka nas w najbliższej przyszłości, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu oraz jak będzie miał na imię nasz przyszły mąż czy żona.  Podczas wróżb było dużo śmiechu i dobry humor dopisał wszystkim uczestnikom.

Wszystkie wspólne zabawy i tańce przy znanych i lubianych piosenkach sprawiły nam wiele radości i pozwoliły jeszcze bardziej się zintegrować. W wolnych chwilach każdy mógł skosztować słodkich przekąsek.

Chociaż na tę tradycję należy spojrzeć z przymrużeniem oka, to z pewnością każdy
z niecierpliwością będzie czekał następnych Andrzejek. Teraz pozostaje nam tylko czekać na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

 

Organizacja zabawy była możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Miejskiej Iława oraz Gminy Wiejskiej Iława w ramach realizacji zadania

„Wsparcie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w dążeniu do samodzielnego funkcjonowania”.

 


  

Autor: Jarek Szramka