Zabawa Andrzejkowa w ZR-T

W środę 30 listopada 2016 r. zgodnie z corocznym zwyczajem odbyła się jedyna w swoim rodzaju zabawa andrzejkowa dla podopiecznych Zespołu Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. Była to ostatnia okazja do zabawy tanecznej przed rozpoczynającym się okresem Adwentu. Sala terapii grupowej dzięki dekoracji przygotowanej przez pracowników i wolontariuszy zmieniła się tego dnia w salę balową.

Cała impreza odbyła się w magicznym nastroju. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć wróżb,
a wśród nich wylewania wosku na zimną wodę przez klucz, ustawiania kolejno butów zgromadzonych od ściany do drzwi czy przekłuwania serc z imionami. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co czeka nas w najbliższej przyszłości, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu oraz jak będzie miał na imię nasz przyszły mąż czy żona.  Podczas wróżb było dużo śmiechu i dobry humor dopisał wszystkim uczestnikom.

Wszystkie wspólne zabawy i tańce przy znanych i lubianych piosenkach sprawiły nam wiele radości i pozwoliły jeszcze bardziej się zintegrować. W wolnych chwilach każdy mógł skosztować słodkich przekąsek.

Chociaż na tę tradycję należy spojrzeć z przymrużeniem oka, to z pewnością każdy
z niecierpliwością będzie czekał następnych Andrzejek. Teraz pozostaje nam tylko czekać na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Organizacja zabawy była możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Miejskiej Iława, Gminy Wiejskiej Iława i Urzędu Wojewódzkiego przekazanych w ramach realizacji zadania pn.

„Wsparcie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w dążeniu do samodzielnego funkcjonowania” oraz
z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 
w ramach projektu pn. „Kompleksowa rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci 
i młodzieży oraz osób dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym 
w Iławie”.


      

Autor: Iwona Brejdakowska